home staging

Home Staging

Na obecnym rynku istnieje wiele sprawdzonych metod aby nie tracić na wartości nieruchomości przy je sprzedaży lub wynajmie. Bardzo popularny wśród właścicieli stał się Home Staging.

Czym jest Home Staging.

Jest to usługa świadczona przez profesjonalne firmy remontowe i specjalistów wystrojów wnętrz, która ma na celu przygotowanie nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. Polega na właściwej prezentacji nieruchomości, tak by udało się ją sprzedać lub wynająć za jak najwyższą cenę nie ponosząc przy tym wielkich nakładów finansowych. Home Staging jest skuteczniejszy od obniżania ceny najmu lub sprzedaży nieruchomości. W większości przypadków koszt Home Stagingu jest mniejszy niż wartość obniżonej ceny nieruchomości.

Jak działają firmy zajmujące się Home Stagingiem.

Diagnoza i sugestie

Każdy ze specjalistów zajmujących się Home Stagingiem rozpoczyna pracę od poznania oczekiwań właściciela nieruchomości. Podczas pierwszego spotkania specjalista zorganizowanego w nieruchomości, której będzie dotyczyć przemiana zostaje przeprowadzona diagnoza i przedstawione zostają sugestie dotyczące nieruchomości.

nieruchomości

Propozycje zmian w nieruchomości

Specjalista proponuje wprowadzenie zmian, które podniosą wartość nieruchomości w oczach przyszłych nabywców lub najemców. Zmiany te dotyczą najczęściej: wystroju wnętrza, oświetlenia, sprzątania itp. Nieruchomość jest dostosowywana do potrzeb potencjalnego klienta, tak aby zaspokoić w jak największym stopniu jego przyzłe potrzeby i wymagania.

Możliwość przeprowadzenia remontu

Firmy zajmujące się Home Stagingiem proponują często wykonanie remontu, drobnych poprawek (malowanie, tapetowanie, odświeżenie wyglądu mebli itp.). Większość specjalistów korzysta z wielu sprawdzonych podwykonawców oferujących profesjonalne usługi, które spinają się w całość Home Stagingu. Takie remonty mieszkania nie jest związany z dużym kosztem, wręcz przeciwnie nie dużym kosztem osiągamy naprawdę świetny efekt.

Sesja zdjęciowa nieruchomości

Po wprowadzeniu wszystkich zmian, na uwieńczenie pracy oferowana jest profesjonalna sesja fotograficzna, która pozwoli nam później w sprzedaży lub najmie nieruchomości. Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego zadbajmy o dobrą prezentację naszej nieruchomości w portalach ogłoszeniowych lub w agencji nieruchomości.