Meble dla dziecka

Meble do pokoju dziecięcego – użądzamy pokój dla dziecka?

Jak urządzić pokój dziecka – od czego zacząć?

Stajać przed trudnym zadaniem, którym jest umeblowanie pokój dla dziecka, należy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie pociechy. Dlatego też wszystkie meble, które mają się w nim pojawić, powinny mieć zaokrąglone rogi. To bardzo ważne – zwłaszcza w przypadku małych dzieci.

Oczywiście ważną kwestią jest także dobór odpowiedniej kolorystyki pokoju. Tutaj często na miejscu staje pleć dziecka oraz jego upodobania i gusty. Należy jednak pamiętać o tym, by nie przesadzać z ilością barw. Najlepiej postawić na meble w jasnych kolorach, które są niezwykle uniwersalne i pasują do wielu różnych aranżacji. Warto również wspomnieć o tym, że jasne odcienie mebli pomagają dzieciom skoncentrować się w trakcie odrabiania lekcji. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża ilość różnorodnych mebli dla dzieci w różnych kolorach i wzorach.

Jak w pokoju dziecka postawić meble?

Wyposażenie pokoju dla dziecka może stanowić nie lada wyzwanie. Zakup potrzebnych do jego urządzenia mebli to dopiero początek. Dlatego już na tym etapie szukajmy sprawdzonych i polecanych sklepów, gdzie możemy liczyć na fachową poradę i pomoc specjalistów w doborze mebli dla dziecka .

Kolejnym krokiem jest ich ustawienie w pokoju dziecięcym, w taki sposób, by dobrze zagospodarować przestrzeń. Najważniejszym meblem w sypialni dziecka jest łóżko. Łóżko dziecięce powinno  znajdować się pod ścianą, naprzeciwko której znajduje się okno lub drzwi. Mając je w zasięgu swojego wzroku, dziecko poczuje się bezpieczniej. Obok łóżka powinna znaleźć się szafka nocna – ustawiając ją, warto zwrócić uwagę na to, czy dziecko jest prawo-, czy leworęczne.  Ustawione zbyt blisko okna mogą ograniczać dopływ światła do pomieszczenia. Z kolei umiejscowione zbyt blisko drzwi, mogą tarasować przejście – zwłaszcza jeżeli szafa nie posiada drzwi przesuwnych. W przeciwnym razie zostanie zaburzona właściwa cyrkulacja ciepłego powietrza. W małych pokojach można również postawić na zakup szafy narożnej, która idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o małym metrażu.

Jakie meble znajdują się najczęściej w pokoju dziecięcym?

Poniżej przedstawiamy listę najbardziej przydatnych, a zarazem niezbędnych mebli do pokoju dla dziecka, bez których ciężko wyobrazić sobie sypialnię pociechy. Dzięki nim pomieszczenie stanie się przytulne, funkcjonalne i maksymalnie komfortowe.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania mebli do pokoju dziecięcego?

Kupując meble dla dziecka szukamy jak najlepszych rozwiązań w najbardziej korzystnej ofercie cenowej. Można także kierować się kolorystyką, czy konkretnym stylem pasującym do wnętrza naszego domu. Jest jednak kilka ogólnych zasad, o których należy bezwzględnie pamiętać.

Meble do pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecięcy, miejmy na uwadze:

  • materiał z jakiego wykonane są meble –  stawiaj na meble z naturalnych tworzyw, które nie są pokryte szkodliwymi dla zdrowia farbami lub lakierami;
  • bezpieczeństwo dziecka – wybieraj takie meble (zwłaszcza regały, komody), które stoją stabilnie i nie niosą ryzyka wywrócenia się, ewentualnie takie, które łatwo będzie zabezpieczyć poprzez przymocowanie do ściany;
  • funkcjonalność mebli – meble mają pełnić podstawowe funkcje i zaspakajać potrzeby dziecka.