Czy apartamenty nad morzem to dobra inwestycja?

W ostatnich latach możemy zauważyć znaczny wzrost nowych inwestycji deweloperskich nad morzem. Powstaje coraz więcej nowych apartamentów, które coraz częściej przeznaczone są pod wynajem. Czy zakup apartamentu w Darłowie lub Mielnie może się opłacać. Postaramy się lekko przybliżyć ten aktualny temat.

Lokalizacja apartamentu

Jeśli jesteście już właścicielami apartamentów nad morzem wiecie bardzo dobrze, że jest to duża inwestycja blokująca na długi czas wolne środki. Inwestycja taka może się bardzo szybko zwrócić jeśli wybierzemy naprawdę fajną lokalizację. Obecnie na topie są apartamenty nad samym morzem lub najlepiej z widokiem na morze. Wśród turystów bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w średniej wielkości miejscowościach.

Najlepszym przykładem świetnej inwestycji jest apartamentowiec Dune w Mielnie. Deweloper po bardzo trafnej inwestycji rozbudował kompleks o następne dwa budynki.

Zarządzanie apartamentem

Sam zakup apartamentu to dopiero początek. Jeśli już jesteście właścicielami apartamentu w Mielnie lub Kołobrzegu dobrze wiecie jak wygląda walka o klienta. Kupując apartament wielu inwestorów nawet nie zastanawia się nad tym jak ma później wyglądać całe zarządzanie tym apartamentem (zdobywanie klienta, wystrój wnętrza, sprzątanie i kontakt z klientem).

Wraz ze wzrostem inwestorów w apartamenty nad morzem rośnie liczba firm zajmujących się zarządzaniem tymi apartamentami. Bardzo ważne aby wybrać dobrego administratora, który zapewni nam wysoką stopę zwrotu z inwestycji, zagwarantuje jak największą ciągłość wynajmu poprzez dobycie klientów. Najlepsi na rynku zarządcy nieruchomości gwarantują zwrot w wysokości 11% z inwestycji.

Pamiętajmy, że obecny klient najczęściej szuka noclegów poprzez internet dlatego znajdźmy takiego administratora, który jest w czołówce wyszukiwań w wyszukiwarce Google na frazy związane z daną miejscowością. Ważne aby zarządca wiedział że warto dbać o obecnych klientów i cały czas poszukiwał nowych.